Wystawa fotografii „Faraway Lake Chad” Olgi Tuponogovej – Volkovej

exibition_plakat_podgląd

Już niedługo w „Farbiarni” wielkoformatowe, zapierające dech w piersiach prace Olgi Tuponogovej-Volkovej – sprowadzone do Polski przez Fundację FARBIARNIA w ramach tegorocznego projektu „F-torki”.
Niezwykłe zdjęcia rosyjskiej artystki, która dekadę temu ukończyła naukę zawodu pod skrzydłami słynnego fotografa Jorisa Van Velzina zobaczyć będzie można już 17 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów – przedpremierowo – a oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się dzień później 18 maja, o godzinie 20.00.

Olga Tuponogova-Volkova szybko opracowała własną wizję tworzenia współczesnej fotografii, a jej kadry obiegły cały świat. Międzynarodowe magazyny takie jak Vogue, AD, Instyle , Glamour , Tatler i OK nie kazały jej długo czekać na uznanie.
Ceniona za profesjonalizm, jest członkiem Związku Artystów Fotografików Rosji, pedagogiem w Akademii Fotografii i regularną uczestniczką rosyjskiego Photobienalle, często stawianą w charakterze eksperta.
Ogromny rozgłos przyniósł jej projekt ” SOS ” z 2010 roku. Poruszające emocjami portrety, mimo iż nie autentyczne, a wystylizowane przez artystkę, w pewnm sensie pokazują ludzkie dusze. Po publikacji tych kadrów, Rosjanka została okrzyknięta tą, która potrafi sfotografować ludzkie marzenia. Doceniona za znakomite scenografie i jakość techniczną, a warto dodać, że artystka porusza się po różnych płaszczyznach fotografowania.

W Bydgoszczy pokazane zostaną prace z cyklu „Faraway Like Chad”. Wernisaż, jak napisaliśmy powyżej, odbędzie się 18 maja o godzinie 20.00, zaś przedpremierowo można zobaczyć te prace dzień wcześniej, podczas Europejskiej Nocy Muzeów. – od godziny 19.00 do 01.00. Ekspozycję oglądać będzie można w Galerii FARBIARNIA aż do 11 czerwca.

WSTĘP WOLNY!