O nas

Katarzyna Gębarowska

Fotografka, kuratorka wystaw, animatorka kultury. Absolwentka Polskiego i Międzynarodowego Rynku Sztuki oraz Wyższego Studium Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej (PWSFTiT) w Łodzi oraz filologii angielskiej i gender studies na Uniwersytecie Humboldt w Berlinie. Fotografia jest jej największą życiową pasją.

Jest też współautorką filmów dokumentalnych i miłośniczką poznawania nowych kultur. Przez 8 lat mieszkała w Ameryce Północnej, Niemczech i na Bliskim Wschodzie. Jej fotografie były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą zdobywając ważne wyróżnienia. Stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2014, 2015) i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2014).

Stworzyła „Farbiarnię” – pracownię fotografii w swoim rodzinnym mieście Bydgoszczy. „Farbiarnia” jest tym dla fotografów czym kawiarnia literacka dla pisarzy – naturalnym środowiskiem twórczym – zawierającym w sobie studio fotogaficzne, galerię, kawiarnię wernisażową, miejsce warsztatowe i wydawnictwo. Proces powstawania Farbiarni znajdziecie tu …:)

PRASA O FARBIARNI:

Infolinia: 508732871

(codziennie w godzinach 8.00 – 21.00) lub wysyłając maila na adres pracownia@farbiarnia.org.